Windows XP dotychczas był jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie. Pomimo pojawienia się unowocześnionych wersji Windows, takich jak Vista, Windows 7 czy Windows 8, wiele firm posługuje się wciąż starym, sprawdzonym systemem XP. Co ciekawe, wiele firm używających systemu XP dotychczas deklarowało niechęć do zmiany systemu na nowszy będąc zadowolonymi z działania obecnego systemu. Dnia 8 kwietnia 2014 roku świat usłyszał jednak zatrważającą nowinę – Windows XP tego dnia zostaje pozbawiony wsparcia! Oznacza to, że zakończono wprowadzanie poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa do owego systemu, a więc Windows XP nie oferuje od tej pory poziomu bezpieczeństwa wymaganego przez PCI (Playment Card Industry).

Informacja ta wywołała szok i niedowierzanie wśród internautów, siejąc pewnego rodzaju panikę. Wiele urządzeń płatniczych, takich jak terminale do kart płatniczych, czy nawet urządzenia pobierające opłaty za parkowanie, opierało się bowiem na tym systemie. W praktyce oznaczać to może zmasowane ataki hakerów na owe urządzenia, i gigantyczne kradzieże.

Jako że istnieje obecnie dostępność do innych, nowszych systemów Windows, wielu przedsiębiorców dało się zwieść złudnemu przekonaniu, że nie ma potrzeby wcześniejszej migracji ze starego dobrego XP, gdyż w każdej chwili w obliczu utraty poczucia bezpieczeństwa można swobodnie zmienić system operacyjny. Niestety – nie jest to takie proste – Windows 7 czy Windows 8 nie będzie obecnie działało poprawnie na urządzeniach, na których dotychczas funkcjonował Windows XP, a także nie oferuje odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Tutaj właśnie jest miejsce dla naszych specjalistów – wkraczamy do Państwa firm, po to, by wdrożyć nowoczesne systemy Windows do Państwa komputerów z zagwarantowaniem maksymalnego bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu działania tych systemów. Kompleksowo pomagamy w aktualizacji systemu, oferując pełne wsparcie dla wszystkich firm, których funkcjonowanie wymaga używania urządzeń płatniczych opartych wciąż na systemie XP. Im szybciej zdecydujecie się Państwo na profesjonalną aktualizację systemu, tym większe będzie poczucie bezpieczeństwa Państwa klientów, co da Państwu ogromną przewagę nad konkurencją.