Aktualności

Windows XP dotychczas był jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie. Pomimo pojawienia się unowocześnionych wersji Windows, takich jak Vista, Windows 7 czy Windows 8, wiele firm posługuje się wciąż starym, sprawdzonym systemem XP. Co ciekawe, wiele firm używających systemu XP dotychczas deklarowało niechęć do zmiany systemu na nowszy będąc zadowolonymi z działania obecnego systemu. Dnia 8 kwietnia 2014 roku świat usłyszał jednak zatrważającą nowinę – Windows XP tego dnia zostaje pozbawiony wsparcia! Oznacza to, że zakończono wprowadzanie poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa do owego systemu, a więc Windows XP nie oferuje od tej pory poziomu bezpieczeństwa wymaganego przez PCI (Playment Card Industry).

Informacja ta wywołała szok i niedowierzanie wśród internautów, siejąc pewnego rodzaju panikę. Wiele urządzeń płatniczych, takich jak terminale do kart płatniczych, czy nawet urządzenia pobierające opłaty za parkowanie, opierało się bowiem na tym systemie. W praktyce oznaczać to może zmasowane ataki hakerów na owe urządzenia, i gigantyczne kradzieże.

Jako że istnieje obecnie dostępność do innych, nowszych systemów Windows, wielu przedsiębiorców dało się zwieść złudnemu przekonaniu, że nie ma potrzeby wcześniejszej migracji ze starego dobrego XP, gdyż w każdej chwili w obliczu utraty poczucia bezpieczeństwa można swobodnie zmienić system operacyjny. Niestety – nie jest to takie proste – Windows 7 czy Windows 8 nie będzie obecnie działało poprawnie na urządzeniach, na których dotychczas funkcjonował Windows XP, a także nie oferuje odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Tutaj właśnie jest miejsce dla naszych specjalistów – wkraczamy do Państwa firm, po to, by wdrożyć nowoczesne systemy Windows do Państwa komputerów z zagwarantowaniem maksymalnego bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu działania tych systemów. Kompleksowo pomagamy w aktualizacji systemu, oferując pełne wsparcie dla wszystkich firm, których funkcjonowanie wymaga używania urządzeń płatniczych opartych wciąż na systemie XP. Im szybciej zdecydujecie się Państwo na profesjonalną aktualizację systemu, tym większe będzie poczucie bezpieczeństwa Państwa klientów, co da Państwu ogromną przewagę nad konkurencją. 

20 czerwca pojawiała się kolejna aktualizacja, która naprawia 12 błędów, zachęcamy to aktualizacji. Można ją wykonać bezpośrednio z zaplecza systemu.

Pojawiła się kolejna aktualizacja najnowszej wersji joomla 2.5, którą Projekt Joomla! opublikował 2 kwietnia (Joomla 2.5.4.). Naprawiono 2 luki w bezpieczeństwie, dodano trzy nowe funkcje oraz usunięto blisko 160 usterek różnego typu. Zachęcamy do aktualizacji systemu, który zaczyna wypierać starszą wersję Joomla 1.5.

Jak zawsze firma ITTM służy pomocą dla osób które nie chcą samodzielnie dokonać aktualizacji.

Aktualizację można pobrać i zainstalowąć bezpośrednio z systemu Joomla.

18 czerwca opublikowano nową aktualizację Joomla o numerze wersji 2.5.5, która usuwa dwie luki w bezpieczeństwie. Dodano możliwość kopiowania szablonu, regulamin do akceptacji podczas rejestracji, poprawiono funkcjonalność wczytywania plików, w sumie usunięto około 113 błędów.

Więcej na temat rozwoju Joomla! znajdziesz w witrynie Developer.

 

 


Projekt Joomla! opublikował 26 marca najnowszą wersję Joomla 1.5.26. Aktualizacja poprawia bezpieczeństwo i stabilność systemu. Firma ITTM zaleca dokonanie aktualizacji oprogramowania w działających witrynach.

Jeżeli nie mają Państwo wystarczającej wiedzy zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Aktualizacje można pobrać ze strony. joomla.pl