Small Business, jak sama nazwa wskazuje, jest systemem komputerowym przystosowanym idealnie pod potrzeby prowadzenia niewielkich sklepów, oraz dyskontów spożywczych, dającym możliwość elastycznego dopasowania do potrzeb użytkownika. Program jest bardzo wszechstronny i niezwykle ułatwia funkcjonowanie każdego biznesu handlowego, w szczególności sklepów i punktów usługowych, w których potrzebna jest w szczególności integracja systemu z urządzeniami sklepowymi. Połączenie komputera z kasa fiskalną, wagą czy sprzętami metkującymi i inwentaryzacyjnymi umożliwia sprawne wykonywanie standardowych czynności, z jakimi mają do czynienia pracownicy sklepów. Dzięki korzystaniu z systemu wsparcia sprzedaży Small Business możliwe jest wprowadzenie kodów kreskowych do komputera, podłączenie skanera kodów, dzięki któremu praca na kasie jest szybsza i mniej skomplikowana. Do komputera można też podłączyć urządzenia wagowe oraz drukarki, które umożliwiają błyskawiczne zważenie produktu, określenie jego ceny oraz wydrukowanie paragonu. Oprócz tego Small Business obsługuje terminale płatnicze i karty rabatowe, co powoduje, że w sklepie stosującym ten system możliwa jest obsługa klientów na najwyższym poziomie.

Praca w sklepie polega przede wszystkim na zamawianiu towaru, wprowadzaniu go na stan, kontrolowaniu utargów oraz stanu magazynowego, a także prowadzeniu sprzedaży na wysokim poziomie, z uwzględnieniem skrupulatnej dokumentacji najmniejszej nawet transakcji. Dzieki systemowi Small Business wszystkie te czynności są znacznie łatwiejsze, prostsza i szybsza wydaje się też być inwentaryzacja – po podłączeniu urządzenia skanującego przeznaczonego do inwentaryzacji, można błyskawicznie bez ręcznego wstukiwania danych wprowadzić dany towar na stan sklepu.

Small Business to jeden z najlepszych systemów używanych do pracy w sklepach, jaki mamy do wyboru na polskim rynku. Prowadząc sklep czy dyskont spożywczy jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia do użytku nowoczesnych, usprawniających pracę systemów takich jak ten, dlatego zainwestujmy od razu w system najlepszy, jaki możemy kupić. Istotne we wprowadzaniu Small Business do użytku jest to, że działa on w najpopularniejszym na świecie środowisku – Windows, w systemie Vista, ME, 2000, XP, Windows 7, tak więc nie potrzebujemy dodatkowo uczyć się obsługi innych systemów operacyjnych, by móc korzystać ze Small Business. Warto zadbać o wygodę własną i pracowników podczas wykonywania standardowych czynności w sklepie, i wdrożyć system Small Business do swojego biznesu!